Kondiční stezka v lese Důlňáku ... v jakém stavu se nachází?

20.03.2014 09:55

Kondiční stezka v lese Důlňáku ... v jakém stavu se nachází?

(20. 3. 2014)

 

Na webových stránkách občanského sdružení PRO Vratimov o. s. (https://www.provratimov.cz/kniha-navstev/ ), v položce „Diskuse“,  se v lednu objevil komentář Jany Hulové o špatném stavu kondiční stezky v lese Důlňáku způsobeném kopyty koní projíždějícími po pilinami vysypaných cestičkách - hluboce vytlačené podkovy včetně zničení několika trámků dřevěného mostku.

Zeptali jsme se proto správce lesa Důlňáku, ředitelky Vratimovských služeb Ing. Karolové, na její názor na tuto vzniklou situaci.

Ing. Karolová napsala:

Dobrý den.
Reaguji na dotaz či výtku na stav kondiční stezky v lese Důlňák.
Dnes jsme opravili prasklé prkno na mostku na kondiční stezce a místa zbahněná po chůzi koňů jsme zasypali pilinami. V nejbližší době nainstalujeme ke vchodům na kondiční stezku značení zákaz jízdy na koni, která zakazuje jízdu na koni a také vstup osoby vedoucí takové zvíře.
Respektování takového značení bude již na občanech samotných
.

Silvie Karolová, ředitelka Vratimovských služeb

 

My jsme se byli ve středu 12. března podívat, jaký je současný stav „piliňáku“.

Značení u vchodu na kondiční stezku zakazující jízdu na koni nebo vstup osoby vedoucí takové zvíře doposud nevisí, nicméně stezka je vysypaná pilinami, stopy po jízdě na koních zde nejsou, vše je opraveno dle informací

paní Karolové. Kondiční stezka je připravena na své sportovce.

V tuto chvíli je to pouze a jenom na nás, občanech, abychom si takto připravené sportoviště udrželi v pořádku co nejdéle.

PRO Vratimov o. s.